Salvatore Sirigu mund të quhet një lojtar i Napolit. Sipas asaj që shkruan gazetari Alfredo Pedulla, portieri i njohur dhe klubi napoletan kanë rënë dakord për një marrëveshje që pritet të zgjasë për një vit.

35 vjeçari qëndroi në mesin e shtyllave të Genoas në sezonin që lamë pas. Sirigu, gjatë karrierës së tij, ka mbrojtur portën e Torinos, Osassunas dhe PSG-së.

H 57449679
H 57449679

 

Ai te Napoli do hasë një konkurrencë të madhe, pasi aktualisht gjigandët e Serie A kanë në skuadër 4 portierë si Contini Nikita, Idasiak Humbert, Marfella Davide dhe Meret Alex.

J
J

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: