Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane është izoluar pas kontaktin me një të infektuar me COVID-19.

Tekniku francez mungoi në stërvitjen e së enjtes me madrilenët teksa u testua për COVID-19. Ai rezultoi negativ si me test të shpejtë edhe PCR.

Gjithsesi ai do të duhet të qëndrojë i izoluar për 3 ditë, pasi do të bëjë dhe një tjetër test PCR teksa mund të humbasë sfidën e fundjavës ndaj Osasunës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb