VLORË

Zjarr dhe në fshatin Poro të Vlorës. Mësohet se janë disa vatra zjarri njëkohësisht, teksa zjarrfikësit po luftojnë me flakët. Gazetari Enrik Mehmeti ka siguruar për “BalkanWeb” pamjet e operacionit, teksa zjarrfikësit përpiqen të shuajnë flakët në një sipërfaqe toke pranë pyllit.

Sipas zjarrfikësve dhe policisë zjarri është tërësisht i qëllimshëm, i vendosur nga banorët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: