Një zjarr i madh ka rënë këtë mbrëmje në Mashkullorë të Gjirokastrës, duke përfshirë kullotat poshtë fshatit.

Zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm për pastrimin e kullotave, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, era e fortë e mbrëmjes dhe barërat e thatë po favorizojnë përhapjen e flakëve me vështirësi, duke krijuar panik te banorët, pasi rrezikojnë të prekin disa shtëpi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb