LUSHNJE

Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mesditë kurorën e gjelbër të Lushnjës.

Mësohet se zjarri ka përfshirë disa hektarë ullishte, pra një sipërfaqe të konsiderueshme.

Ndërkohë, zjarrfikësit nuk arrijnë dot te vatra e zjarrit për të bërë të mundur shuarjen e flakëve, për shkak të terrenit të thyer.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb