TEPELENË- Shqipëria po përballet me një situatë emergjente nga zjarret dhe forca të shumta zjarrfikëse, të armatosura dhe të policisë janë angazhuar në operacione për shuarjen e flakëve.


Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se një zjarr i fuqishëm ka rënë në fshatin Veliqot të Tepelenës. Nga zjarri rrezikohen disa banesa në fshat, ndërkohë që në ndihmë të banorëve kanë mbërritur automjetet zjarrfikëse.


(m.k/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: