Një sipërfaqe me shkurre e ullishte është përfshirë nga flaket në lagjen Meçe të Krujës në afërsi të Kalasë.

Zjarri i favorizuar nga era po përhapet me shpejtësi dhe si pasojë rrezikon edhe disa banesa te lagjes.

Ndërkohë dy grupe zjarrfikëse me dy mjete, janë angazhuar për neutralizimin e flakëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: