INDONEZI

Një zjarr masiv ka rënë në një traget pasagjerësh në Indonezi. KM Karya Indah ishte duke udhëtuar pranë ishujve të largët Sula kur u përfshi nga flakët.

Mësohet se janë shpëtuar deri më tani 274 pasagjerë, teksa njëri mungon dhe për atë po kërkohet nga autoritetet.

Raportet fillestare tregojnë se zjarri ka ardhur nga motori i tragetit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb