Autoritetet e Kalifornisë po kërkojnë tetë persona të zhdukur pas ‘Dixie Fire’, zjarri shkatërrues që po godet Perëndimin Amerikan.

Kaliforni 2
 

Zjarri gjigant, i treti më i madh në historinë e Kalifornisë, këtë javë shkatërroi biznese dhe shtëpi në qytetin e vogël të minierave të Greenville, si dhe në fshatin Canyondam.

Kaliforni

Ajo tashmë ka gllabëruar më shumë se 180 hektarë në katër qarqe dhe po del jashtë kontrollit. Vetëm 21 përqind e tyre janë kontrolluar. E shtyrë nga një erë me 40 kilometra në orë, ajo është bërë më e fortë gjatë dhjetë ditëve të fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb