Pema gjigande e gjeneralit Sherman në parkun kombëtar Sequoia, u mbështollën si mbrojtje kundër flakëve të forta që po kërcënojnë Kaliforninë.

Pema e General Sherman është më e madhja në botë sipas vëllimit, me 1.487 metra kub, sipas Shërbimit të Parkut Kombëtar. Ajo ngrihet 84 metra e lartë dhe ka një perimetër 31 metra në nivelin e tokës.

Pemm

Zjarret detyruan evakuimin e parkut këtë javë, dhe pjesë të qytetit u evakuuan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: