GREQI

Greqia ka vendosur të ndihmojë menjëherë qytetarët e dëmtuar nga zjarret shkatërrimtare të ditëve të fundit.

600 euro ndihmë direkte financiare do të japë qeveria për çdo qytetar të prekur. Më pas do të ketë kompensim të dëmeve deri në 6 mijë euro kurse për bizneset deri në 8 mijë euro.

Nuk mbetet me kaq. Ky proces menaxhimet nga Komunat dhe deri tani në Acharnes janë transferuar 60 mijë euro, në Kifissia po ashtu 60 mijë euro kurse në Dionysos 30 mijë euro.
Kurse për strehimin, Greqia do të ndihmojë të prekurit me 80% të shumës, kurse 20% do të shihet mundësia e një huaje.
Shteti do të dalë garant dhe mund të merret hua deri në 150 mijë euro, po ashtu do të pezullohen detyrimet tatimore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: