FIER

Një zjarr i madh ka përfshirë pyjet në zonën e Patosit, gjatë paradites së sotme.

Gazetari Ervis Kuci raporton për “Neës 24” e “Balkanëeb” se flakët janë duke shkrumbuar sipërfaqe të konsiderueshme të pyllit me pisha.

Zjarrfikësit janë në vendngjarje, ndërsa kanë vështirësi edhe në ndërhyrje.

Kreu i Zjarrfikësve në Patos deklaroi se kanë pasur vështirësi në ndërhyrje, ndërsa thanë se situata vijon të jetë problematike.

Gjatë kësaj vere, ka pasur shumë vatra të zjarrit në vendin tonë, duke shkrumbuar hektarë të tërë me pyje dhe zona të gjelbëruara.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb