Në fund të tetorit emisioni “Shqiptarët për shqiptaret” dhe “Stop transmetuan rastin e zonjës Lindita Ndoja, me banim në Barbullush, nënë e 5 fëmijëve. Djalin e madh e ka çuar në Francë për azil, për t’u kuruar, pasi e ka të sëmurë. Tokën dhe shtëpinë ia kishte falur dhe ndërtuar kisha.

Për fat të keq shtëpinë e re e gëzuan vetëm 8 muaj, pasi në muajin tetor, gjithçka iu shkrumbua. Lindita mezi ia del të rrisë me sakrifica fëmijët e saj dhe ka mbetur sërish në mes të katër rrugëve.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

“Stop” dhe “Shqiptarët për shqiptarët” bënë thirrje për kontribute për një shtëpi për Lindita Ndojën. Elvis Naçi, Sidrit Bejleri së bashku me moderatorin e emisionit “Stop” bënë të mundur inaugurimin e shtëpisë së re për Lindita Ndojën e 5 fëmijët e saj.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb