Një zjarr i madh po shkakton dëme të konsiderueshme në drurët frutorë në fshatin Qesarat Bashkia Memaliaj.

Sipas informacioneve te fundit siguruar nga gazetarja Brikena Metaj, deri më tani janë djegur disa pemë ullinj dhe bajame ndërkohë që flakët po shtrihen rrezikshëm dhe në pjesë të tjera.

Si pasojë PMNZSH Memaliaj ndodhet në vendngjarje ku po lufton me flaket për të evituar shkaktimin e dëmeve të shumta në pemët e tjera frutore. Po ashtu, ka dhe një vatër zjarri jo larg zonës aktive dhe po luftohet për ta venë nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: