Prej ditësh disa zona në Greqi janë përfshirë nga flakët. Situata paraqitet shqetësuese në Alepochori ku shtatë helikopterë po operojnë nga ajri për të  shuar flakët.

Gjithashtu një zjarr i madh ka rënë mesditën e sotme në Porto Germenos, ku sipas mediave është djegur edhe një banesë. Forcat zjarrfikëse ndodhen në gatishmëri , ndërsa erërat e forta kanë vështirësuar punën e autoriteteve.

Gjithashtu edhe personeli i Shërbimeve Zjarrfikëse të Atikës janë vendosur në gatishmëri të plotë për të vënë në kontroll situatën.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: