C.Ronaldo po C.Ronaldo jo? Kjo është pikëpyetja më e madhe e Mauricio Sarrit në vigjilje të sfidës kundër Milan, në program këtë të diele. Ylli portugez u zëvendësua gjatë ndeshjes kundër Lokomotivë Moskës në Champions, një shqetësim në gju që mban pezull aktivizimin e tij në derbin e Italisë. Nuk është asgjë e rëndë, por ky shqetësim vë jo pak në siklet stafin drejtues, askush nuk dëshiron të rrezikoj me aktivizimin e tij por nga ana tjetër Juve humbet jo pak pa CR7 në fushë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sarri mund të mos rrezikoj siç bëri në Champions por në këtë pikë mund të jetë vetë Ronaldo ai i cili do të vendos. E sigurt është se Ronaldo do të bëjë gjithçka për të qenë në fushë, në të kundërt, nëse nuk ia del, Sarri pritet të hedh në fushë dyshen Dybala-Higuain, të mbështetur nga Douglas Costa, autor i një super goli në Champions që i siguroi Juves 3 pikët. Në pritje për të mësuar nëse Ronaldo do të jetë në fushë kundër Milan, sulmuesi i Juves ka marrë ftesën e radhës nga përfaqësuesja portugeze për dy sfidat e fundit në “Euro2020”.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb