Prej disa orësh punonjës të Shërbimit Social Shtetëror ndodhen brenda një prej godinave të Prestige Resort që do të konfiskohet në mënyrë të paligjshme.

Gazetarja Erjola Jata ka tentuar që të hyjë brenda ambienteve të Prestige, por është ndaluar nga punonjës të policisë, të cilët qëndrojnë para derës që u shkallmua kundër çdo procedure.

Përfaqësuesi i policisë:
Pyesni vetë kur të dalin, pyetini. Zonja unë jam Policia e Shtetit! Do të tregoj se çfarë ka komunikuar me mua? Ikni atje!

Gazetarja Erjola Jata: A do me lejoni të futem?

Polici hesht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb