Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Sipas analistëve të Sensor Tower, në prill ishte aplikacioni më i shkarkuar në të gjithë botën, duke tejkaluar aplikacionin TikTok.

Ndër shënimet e reja, aplikacioni indian për gjurmimin e koronavirusit u rendit i shtati.

Shkarkimet e Zoom nga dyqanet e App Store për iPhone dhe iPad dhe Google Play për pajisjet Android preku 131 milionë, 60 herë më shumë sesa në prill 2019.

Pothuaj 18,2% e shkarkimeve gjithësej ndodhën në Indi, dhe 14,3% në SH.B.A.

TikTok kinez u rendit i dyti me 107 milion shkarkime (2.5 herë më shumë se një vit më parë), nga të cilat 22% në Indi dhe 9.4% në SHBA.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: