Jennifer Lopez, Beyonce e të tjera artiste janë solidarizuar në rrjetet sociale me Meksikës, pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin, ku deri tani numërohen më shumë se 200 viktima.

Lopez 48 vjec, ka bërë një postim për Meksikën dhe Puerto Rikon në Instagram, ku kjo e fundit është goditur nga uragani i fuqishëm Maria.
‘Dios protege a mi Puerto Rico ???? y dale fortaleza a la gente de México’, shkruan Jennifer në rrjetin social, ku ka rreth 69 milion ndjekës.
Edhe të tjera yje si Selena Gomez, Selma Hejek, Paris Hilton, Brie Larson, kanë shprehur solidaritetin e tyre me Meksikën në këtë tragjedi natyrore.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb