Kryeministri Edi Rama në këtë ditë të shenjtë për besimtarët e krishterë, pasi kremtojnë Krishtlindjet, ka risjellë në vëmendje një shprehje të Papa Franceskut.

Përmes një postimi në “Facebook”, Rama ka publikuar fjalët e shenjta të atit të shenjtë.

“Zoti nuk i jep kurrë një dhuratë atyre që nuk janë në gjendje ta marrin! Ai na ka dhënë Krishtlindjet, sepse të gjithë ne kemi aftësinë t’i kuptojmë e t’i mirëpresim.”, thuhet në fjalën e shenjtë të Papa Franceskut.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb