ZYRIH

Në Zvicër janë shënuar deri tani 18 mijë persona të infektuar, kurse numri i të vdekurve është 432 vetë.

Agjencia e Shëndetit Publik deklaroi se numri i vdekjeve në 24 orët e fundit ka shkuar në 50 persona.

Kurse, po në 24 orët e fundit, thuajse 1000 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj testit të koronavirusit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb