Nga: PREND SHOTA*

Fushë Kruja përveç trafikut të rënduar pasi shërben si nyjë e lëvizjes së veriut drejt Tiranës, përballet edhe me kaosin e tregtimit nëpër trotuare. Në të dy anët e rrugës tregtarët ambulantë mbipopullojnë qytetin për të shitur ato pak produke e për të siguruar të ardhura.

Por përveç kaosit të lëvizjes shqetësues janë kushte në të cilat tregtohen këto produkte, mes pluhurit dhe ndotjes së makinave. Drejtori i zyres se ankesave të konsumatorëve të Shqipërisë, Hasan Stafa tha se ka apsur shumë raste me instoksim nga konsumimi i këtyre produketeve, por nga na tjetër nuk merret asnjë masë.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: