“Kam pasur kënaqësinë të stërvit lojtarin më të mirë në historinë e futbollit. Kjo kundër Clermoent në Parkun e Princave do të jetë sfida e tij e fundit me PSG”. Me këto fjalë Christophe Galtier konfirmon largimin e Lioen Messit nga Parisi.

“Pleshti” largohet nga PSG pas dy sezoneve ku as nuk stonoi e as nuk ishte brilant.

1200 L Psg Christophe Galtier Rpond Son Suppos Clash Avec Lionel Messi
1200 L Psg Christophe Galtier Rpond Son Suppos Clash Avec Lionel Messi

Dy janë hipotezat e mundshme në lidhje me të ardhmen e tij, transferimi në Arabinë Saudite ku e pret një kontratë sheikësh ose kalimi në Amerikë tek Inter Miami. Opsioni për një rikthim të mundshëm te Barcelona po zbehet gjithnjë e më shumë për shkak të problemeve financiare që ka klubi blaugrana.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: