Tashmë është zyrtare, për herë të trete Armando Sadiku do të vesh fanellën e Lugonos. Sulmuesi i përfaqësueses Shqiptare, i jep fund aventurës me Leventën, skuadër ku nuk arriti të për asnjë moment të linte gjurmë, kjo për shkak të dëmtimeve të shumta të cilët e mbajtën larg fushave të blerta për një periudhe të gjatë.

50396372 290926124941357 4348155286230401024 N

Rikthimi tek Lugoano ishte një dëshirë e vetë sulmuesit pasi e njeh shumë mirë ambientin në skuadër dhe mbi të gjitha futbollin zviceran ku ka luajtur 95 ndeshje dhe ka shënuar 58 gola . Sadiku kaloi me sukses testet mjekësorë ndërsa para pak minutash u konfirmua edhe zyrtarizimi i këtij transferimi. Pavarësisht se Leveante e la të lirë të largohej, klubi spanjoll ka ruajtur të drejtën për ta riblerë në fund të këtij sezoni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb