Nuk ka më dyshime. Pep Guardiola do të vazhdojë gjatë punën e tij në pankinën e Manchester City. Trajneri spanjoll dhe klubi anglez kanë gjetur gjuhën e parbashkët, duke zgjatur në kohë bashkëpunimin. Guardiola firmosi kontratën e re deri në vitin 2023.

D32fc12b5f41934d11d41e50dc709a8d
D32fc12b5f41934d11d41e50dc709a8d

Ka qenë vetë klubi i Manchester City që ka zyrtarizuar rinovimin me anë të një njoftimi për mediat. Pavarësisht se rezultatet në këtë sezon nuk kanë qenë nga më të mirat, tekniku ka mbështetjen e drejtuesëve të klubit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb