Juventus nuk humbet kohë, i jep fund spekulimeve mbi të ardhmen e trajnerit të ri duke zyrtarizuar në pankinë Andrea Pirlon.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, Zonja e Vjetër ka njoftuar se ka firmosur me Pirlon një kontratë 2-vjeçare.

  • foto galeri
  • foto galeri

Vetëm pak ditë më parë Pirlo ishte emëruar në krye të ekipit U-23 ndërsa tashmë merr drejtimin e ekipit të parë. Pirlo pason në këtë post të shkarkuarin Mauricio Sarri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb