Ashtu siç pritej, pas 3 sezoneve te Atalanta, Etrit Berisha largohet nga ekipi bergamask.

Berisha largohet nga Atalanta po do të vij të jetë pjesë e Serie A. Portieri i Kombëtares shqiptare pranoi ofertën e Spal, skuadër e cila i plotësoi kushtin e vetëm, të jetë portier titullar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Berisha u transferua nga Atalanta te Spal në formë huazimi me të drejtë blerje nga Spal në fund të sezonit. Berisha e kishte të pamundur të konkurroj Gollin te Atalanta duke marrë këtë vendim të rëndësishëm për karrierën e tij.

Pas Lazios dhe Atalantas, Spal është ekipi i 3-të në Serie A për Berishën.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb