Dortmund arrin marrëveshje me Karim Adeyemi. Klubi i Bundesligës nuk ka humbur shumë kohë pas lajmit të Manchester Cityt për blerjen e Haaland, duke i gjetur menjëherë pasuesin norvegjezit.

Në postimin e bërë nga verdhezinjtë, duket një video tejet interesante dhe…enimgamtike njëkohësisht.

 

 

Adeyemi vjen nga Bundesliga austriake, më saktësisht nga Salzburg. 20 vjeçari ka spikatur te ky ekip, ku këtë sezon ka shënuar 19 gola.

 

O8
O8

 

“Borussia Dortmund ka nënshkruar me sulmuesin Karim Adeyemi nga kampioni i Austrisë, RB Salzburg. 20-vjeçari përfundoi sot ekzaminimet mjekësore te Dortmund dhe në orët e vona të pasdites nënshkroi një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2027” – shkruan mes të tjerash Dortmund.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb