Pas konfirmimit, vjen zyrtarizimi. Klubi amerikan i MLS, Inter Miami ka bërë publike arritjen e marrëveshjen Lionel Messi. Me një postim në Instagram, Inter Miami gëzon tifozët duke anunçuar afrimin e një prej lojtarëve më të mirë në botë.

Lionel Messi zgjodhi një eksperiencë të re në tokën amerikane, pas dy sezonesh te PSG. 35-vjeçari ka një karrierë të fokusuar në katalonjë te Barcelona.

Në tavolinën e argjentinasit për të ardhmen ishin 3 opsione. Rikthimi te Barcelona përflitej shumë në media, ndërsa për t’u vlerësuar ishin edhe propozimet nga Arabia Saudite.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inter Miami CF (@intermiamicf)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: