Zlatko Dalic është kthyer në një ikonë, në një personazh unik në Kroaci duke e dërguar përfaqësuesen ballkanase në majën e botës.

Puna e shkëlqyer e bërë në vitet e fundit, duke dërguar Kroacinë fillimisht në finalen e Botërorit në 2018, e më pas në vendin e tretë në Katar, është shpërblyer edhe nga Federata Kroate.

Rbmyttxl Zlatko Dalic 1
Rbmyttxl Zlatko Dalic 1

Me anë të një njoftimi, Federata Kroate e Futbollit ka bërë me dije se Zlatko Dalic do të vijojë të jetë në krye të ekipit kombëtarë deri në 2026.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb