Calvin Ramsay ëshë lojtari më i ri i Liverpool. The Reds kanë zyrtarizuar sot afrimin  e 18 vjeçarit, teksa është është firmosur një kontratë afatgjatë.Mbrojtësi vjen nga Aberdeen në Skoci, skuadër në të cilën luajti në 24 sfida në sezonin që lamë pas. Transferimi ka kushtuar 7.5 milionë euro.

 

“Ramsay është një Reds. Jemi të kënaqur të njoftojmë nënshkrimin me Calvin Ramsay nga Aberdeen”,  shkruhej në njoftim.Ky është transferimi i dytë në merkato, pas Darwin Nunez.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb