Xherdan Shaqiri ka arritur marrëveshje në parim me Lyonin. Ekipi francez njofton se shqiptari i natyralizuar si zvicerian sot mbërrin në Francë dhe e pret Juninho.

Vetëm ekzaminimet mjekësore e ndajnë Shaqirin nga firma përfundimtare.

Ai do të largohet përfundimisht nga Liverpool pasi nuk gjeti hapësirat ë nevojshme për të luajtur, për të shkuar në Ligue 1 që të sfidojë PSG-në e Messit , Ramosit, Mbappe dhe Neymar.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: