Ishte e pashmangshme, ndërsa tashmë ka ardhur dhe njoftimi zyrtarë. Lewis Hamilton dhe Mercedes kanë zgjatur bashkëpunimin ndërmjet tyre edhe për një tjetër sezon, lajm ky i bërë publik nga skuderia gjermane. Hamliton, përveç aspektit ekonomik kishte dhe një kërkesë specifike, të kishte një rol më të madh se sa thjeshtë piloti numër një:

Hamilton
Hamilton

“Po pres me padurim të nis sezonin e ri me miqtë e mijë në skuderinë e Mercedes. Kemi arritur rezultate të jashtëzakonshme së bashku dhe mezi presim të arrijmë të tjerë objektiva”, u shpreh shtatë herë kampioni i botës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb