Kaina Nunes është futbollisti më i ri i Tiranës. Klubi kryeqytetas ka njoftuar tifozët për arritjen e marrveshjes me sulmuesin brazilian.

Kaina është një emër i njohur për Superligën, pasi luajti në sezonin e kaluar te Vllaznia. Në 31 ndeshje, ai shënoi katër gola.

Lojtari ka qenë i huazuar te Kastrioti përgjatë edicionit 2021-2022. Kaina, me krutanët, “tundi rrjetën” 7 herë në 20 sfida të luajtura.

Transferimi i tij te bardheblutë ka qenë dëshirë e drejtëpërdrejtë e trajnerit Orges Shehi. Tirana do kërkojë të fitojë të gjitha trofetë e mundshëm në sezonin e ardhshëm.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: