Zymer Bytyqi është bashkuar me Olympiacos. Gjigandi nga Greqia ka njoftuar marrëveshjen me sulmuesin kosovar, nëpërmjet disa fotografive në rrjetet sociale. 26-vjeçari i lindur në Sint-Truiden të Belgjikës vjen nga Konyaspor, ekipi nga i cili u largua pak muaj para përfundimit të kontratës. Bytyqi ka dhënë kontributi ne tij për ekipe të ndryshme si Sandnes Ulf në Norvegji, apo edhe Salzburg në tokën austriake.

Te Olympiacos janë të bindur se kanë bërë një operacion të kënaqshëm dhe tashëm fjalën do e ketë fusha e lojës. Ekipi nga Pireu synon që këtë sezon të fitojë trofe, pasi grupi është mjaft i fortë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb