Sebastien Haller është lojtari më i i ri Dortmund. Klubi nga Signal Iduna Park ka zyrtarizuar në kanalet e saj, blerjen e madhe të kësaj vere.Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë nënshkroi një kontratë që do e mbajë të lidhur me verdhezinjtë për të paktën 4 vite.

Haller vjen nga Ajax si pasues i Haaland, skuadër në të cilën ka dhënë maksimumin për 2 vite me radhë.“Borussia Dortmund njofton nënshkrimin e Sébastien Haller nga Ajax me një kontratë deri në vitin 2026” – Shkruan klubi.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: