Rafael Leao do të jetë pjesë e Milanit deri në vitin 2028. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në Twitter.

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë zgjatjen e kontratës së Rafael Aleksandre da Konseisao Leao deri më 30 qershor 2028. I mbërritur në verën e vitit 2019, Rafael grumbulloi 162 paraqitje, 41 gola dhe 29 asistime për kuqezinjtë dhe u vendos në kampionatin italian si “Lojtari më i mirë i Serie A” sezonin e kaluar./Panoramasport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: