Rimal Haxhiu është bashkuar me skuadrën e Tiranës. Bardheblutë ia kanë dalë të sigurojnë shërbimet e lojtarit, duke zyrtarizuar lajmin me një postim në rrjetet sociale. 23-vjeçari ka luajtur për Dinamon, Apoloninë dhe Kukësin.

Sulmuesi synon që të përshtatet sa më shpejt me kryeqytetasit dhe pse jo të shndërrohët në një titullar të padiskutueshëm. Tirana ka qenë mjaft aktive në merkaton e dimrit, me afrimet dhe largimet që kanë qenë të shumta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb