Tani është zyrtare. Real Madrid braktis stadiumin “Santiago Bernabeu” dhe do të luajë ndeshjet e tij Valdebebas, ku ndodhet edhe kompleksi stërvitor i klubit “los blancos”. Ky i fundit ka përshpejtuar largimin nga “tempulli” i futbollit madrilène, duke I dhënë mundësi kontruktortëve të nisin më shpejt punën për rikonstuksionin e stadiumit që pritet të jetë gati në verën e vitit 2022.

Ndërkohë, me anë të presidentit, Florentino Perez, Real Madrid njofton të gjithë tifozët se po punohet mbi disa variante për rimbursimin e biletave për këtë sezon.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb