Juraj Kuçka është lojtari më i ri i Slovan Bratislavës. Mesfushori i njohur është rikthyer në atdhe pas 13 vitesh, duke nënshkruar një kontratë 2 vjeçare.Kuçka ka luajtur më parë për Spartën e Pragës, Genoa, Trabzonspor, Parma dhe Ëatford. Nuk mund të lihet pa përmendur eksperienca me Milanin.

“Përforcimi i parë veror i bardhezinjve është Juraj Kucka. Ai e ka fituar kombëtaren sllovake pas përvojës të pasur nga Seria A apo Premier League, ku kaqenë së fundmi. Slovan nënshkroi një kontratë dyvjeçare me Juraj Kucka” – Shkruan klubi.

 

 

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: