Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala ka bërë të ditur se së bashku me zëvendëskryeministrin Dardan Gashi, sot e kanë dorëzuar certifikatën e regjistrimit të biznesit të kombinatit metalurgjik ‘Trepça’, tek ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka.

“Tashmë gjiganti metalurgjik ‘Trepça’, i takon edhe zyrtarisht shtetit dhe popullit të Kosovës ashtu siç i ka takuar gjithmonë”, ka shkruar Shala në Facebook.

Në fund të shkrimit, Shala i ka uruar gjithë qytetarët e Kosovës dhe punëtorët e ‘Trepçës’.

Postimi i plotë:
Është kënaqësi dhe privilegj që sot pata nderin që bashkë me zëvendëskryeministrin, Dardan Gashi, ta dorëzoi certifikatën e regjistrimit të biznesit të kombinatit metalurgjik “Trepça” tek ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka. Tashmë gjiganti metalurgjik “Trepça” i takon edhe zyrtarisht shtetit dhe popullit të Kosovës ashtu siç i ka takuar gjithmonë. Urime qytetarë të Kosovës dhe punëtorëve të “Trepçës”.

Trepca Certifikate
Trepca Certifikate

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb