Mbrojtësi shqiptar, Kevin Haveri, ka firmosur me Torinon në Serinë A, për shumën e 300 mijë eurove.

Gjithsesi ai do të huazohet te skuadra e Riminit në Serinë C italiane deri në qershor të vitit 2023.

Torino prej kohësh ishte në ndjekje të mbrojtësit shqiptar, i cili për herë të parë me Kombëtaren A u grumbullua përballë Estonisë në miqësoren e fundit, por nuk u aktivizua asnjë minutë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb