Ishte thjeshtë çështje kohë por tashmë është zyrtare. Myrto Uzuni është një futbollist i Ferencvaros me sulmuesin e Kombëtares i cili është prezantuar tek ekipi i tij i ri. Uzuni ka firmosur një kontratë 4-vjeçare nga ku do të përfitoj 300 mijë euro në sezon.

  • foto galeri
  • foto galeri

Ish sulmuesi i Laçit do të qëndroj tek Lokomotiva e Zagrebit deri në fund të këtij sezoni për të nisur më pas një aventure të re me kampionët hungarez. Lokomotiva përfitoi nga shitja e Uzunit 1.8 milion euro ndërsa 360 mijë euro ka përfituar Laçi, skuadër që kishte në pronësi 20% të kartonit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb