Orët e fundit, zyrtarët e Odesës kanë thënë se qyteti jugor është goditur nga sulmet me raketa.

Rusët kishin nisur sulmet në qytetin port nga Deti i Zi, raportuan zyrtarët ukrainas.

“Si rezultat… objektet e infrastrukturës në rajonin e Odesa u prekën,” shkruajtën zyrtarët e qytetit në Telegram.

Kujtojmë se ushtria ruse nisi sulmin në Ukrainë më 24 shkurt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: