Rusia po godet objektivat civile në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev “me frekuencë në rritje”, tha një zyrtari i lartë i mbrojtjes i SHBA.

Forcat ruse janë ende rreth 10 milje në veriperëndim të qytetit dhe rreth 12 milje në lindje, thanë zyrtarët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb