Zyrtari i Mbrojtjes amerikane ka bërë me dije se deri më tani forcat ruse kanë lëshuar më shumë se 1080 raketa kundër Ukrainës.

“Raportet për sulmet me raketa në pjesën perëndimore të Ukrainës në afërsi të aeroportit ndërkombëtar Lviv, duke se janë të sakta”, ka bërë me dije zyrtari i lartë i mbrojtjes amerikane.

Ndërkohë Ukrainë prej 23 ditësh është duke u përballur me agresionin rus.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb