Kosova
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
Sulmohet në Graçanicë autobusi i linjës Gjilan -Prishtinë
Sulmohet në Graçanicë autobusi i linjës Gjilan -Prishtinë
Autobusi i linjës Gjilan-Pishtinë është sulmuar mbrëmjen e sotme në Graçanicë. Autobusi i kompanisë “Hani Trans” është gjuajtur me gurë dhe vezë, ndersa nuk ka të lënduar.
KOMENTO
Krasniqi: Hashim Thaçi me opsionin e zgjedhjeve po synon t'i frikësojë deputetët
Krasniqi: Hashim Thaçi me opsionin e zgjedhjeve po synon t'i frikësojë deputetët
Ish-Kryeparlamentari Jakup Krasniqi thotë se opsioni i zgjedhjeve po përmendet më qëllim të frikësimit të deputetëve
KOMENTO
“Kosova ju thotë Mirëdita!” në Beograd
“Kosova ju thotë Mirëdita!” në Beograd
Festivali “Mirëdita, Dobar dan!” mbahet nga 18 deri në 21 shtator
KOMENTO
 
Jablanovic: Me VV-në dakord për privatizimin, problem dialogu
Udhëheqësi i Listës “Srpska”, Aleksandër Jablanovic, nuk ka treguar se a do ta votojnë Isa Mustafën apo Arsim Bajramin për Kryeparlamentar. Jablanovic ka thënë për mediat Kosovare se me Vetëvendosjen kanë problemin sa i përket zbatimit të Marrëveshjes së Brukselit.

KOMENTO
Ambasadori Lladrovci negocion “blerjen” e votave për Thaçin?
Ambasadori i Kosovës në Tiranë, Ramiz Lladrovci po negocion për “blerje” të votave për kryetarin e Kuvendit nga radhët e PDK-së. Burime të Gazetës Blic kanë bërë të ditur se ai sot e ka thirrur një deputet të AAK-së, ku ka thënë se partia e tij është e gatshme që t’i ofrojë gjithçka, vetëm e vetëm që të votoj kandidatin e PDK-së për deputetë.
KOMENTO
Deputeti i VV: Nuk mund të vendosë Serbia për fatin e Kosovës
Serbia duhet ta ndryshojë qëndrimin ndaj Kosovës, nuk duhet të vazhdojë të jetë pengesë e Republikës së Kosovës, pengesë e barazisë dhe bashkëjetesës përbrenda Kosovës, dhe nuk duhet të jetë pengesë që Kosova të jetë e barabartë me vendet tjera.
KOMENTO
U vonoi pagat, italiani vret dy ish-punonjësit e vetë nga Kosova
Dy shtetas kosovarë, janë qëlluar për vdekje nga pronari i tyre në Itali. Viktimat janë përkatësisht Valdet Avdyli 26 vjeç dhe Neomedim Mustafa 38 vjeç. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur në Fermano të Italisë, ku mësohet se është vënë në pranga Xhanluka Çiferri.
KOMENTO (7)
Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK s’do më ndalë të shkoj në prokurori
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në emisionin “Puls” në KTV, ka folur gjerë e gjatë për parregullsitë që i ka gjetur në komunë, por edhe për krimin që, siç thotë ai, e ka kapur shtetin e Kosovës nga niveli qendror e deri tek ai lokal. I pari i kryeqytetit tha se mbi 50 lëndë janë dërguar deri më tani në prokurori për krim.
KOMENTO
Zhbogar: Zgjedhjet nuk janë opsioni i parë
Politikanët duhet të bëjnë gjithçka që të gjejnë një zgjidhje për tejkalimit e ngërçit politik. Kështu ka pohuar Shefi i Zyrës së BE-së, Samuel Zhbogar, duke shtuar se nuk beson se zgjedhjet janë opsioni i parë.
KOMENTO
Blloku: Të enjten përfundon pushteti i Thaçit e PDK-së
Ka përfunduar takimi i Bllokut dhe Vetëvendosjes, ku kanë diskutuar rreth seancës konstituive dhe mënyrës se si do të veprojnë për t’i zgjedhur institucionet. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se ende nuk janë takuar me Listën Serbe për ta sqaruar ato që i kanë kërkuar rreth marrëveshjes me VV-në.
KOMENTO (1)
Jahjaga takon Thaçin dhe drejtues të institucioneve të sigurisë e gjyqësisë
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, takoi Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin, dhe drejtues të institucioneve të sigurisë e gjyqësisë për të vlerësuar zhvillimet aktuale në vend pas seancës së fundit të Këshillit të Sigurimit për Kosovën dhe në prag të mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së
KOMENTO
Mustafa: LDK dhe partnerët respektojnë mandatin e Presidentes
“Lidhja Demokratike e Kosovës dhe partnerët e koalicionit respektojnë mandatin e Presidentes”, shprehet sot lideri i partisë, Isa Mustafa. “Këtë e dëshmon edhe marrëveshja LDK, AAK dhe Nisma, si dhe konfirmimi i bashkëpunimit në bazë të kësaj marrëveshje edhe me Lëvizjen Vetëvendosje”, shton ai
KOMENTO
BE nuk përzihet në çështjet e Kosovës. Asnjë ndërhyrje edhe nëse VV udhëheq negociatat
Bashkimi Evropian nuk do të përzihet në çështjet e brendshme të Kosovës dhe nuk ka asnjë kundërshtim nëse bisedimet me Serbinë do të udhëhiqen nga Lëvizja Vetëvendosje
KOMENTO (1)
Vrasja e 8 shqiptarëve në Irak, MPJ e Kosovës: S’kemi informacion zyrtar
-Raportimet se nga një sulm ajror dje në Irak janë vrarë tetë xhihadistë shqiptarë, gjashtë prej të cilëve nga Kosova, ka mobilizuar institucionet e Kosovës. Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, ka bërë të ditur se po bëjnë përpjekje për të siguruar informacione rreth këtij rasti
KOMENTO
Kuvendi i Kosovës feston Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë
Kuvendi i Kosovës, nesër, 15 shtator, feston Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, me moton “Demokracia është liri pjesëmarrjeje dhe përgjegjësi”. Duke filluar nga ora 10:00, Kuvendi hap dyert për qytetarët që dëshërojnë ta vizitojnë ndërtesën e legjislativit të vendit dhe të takohen me përfaqësuesit e tyre të zgjedhur
KOMENTO
Karaqeva sërish proteston në mbrojtje të vijës kufitare
Rreth 3,200 banorë të Karaqevës tashmë kanë vendosur që më 19 shtator të mbajnë një protestë paqësore në mbrojtje të vijës kufitare. Selver Lenjani përfaqësues i fshatit tha se kjo protestë është përkrahur edhe nga partitë politike, OJQ-të dhe fshatrat përreth
KOMENTO (4)
Të shtëna me armë zjarri në Mitrovicën veriore, një i vdekur një i plagosur
Të shtëna me armë zjarri në veri të Mitrovicës, në një lokal në fshatin Leshak, si pasojë e të cilave një i ri i nacionalitetit serb, M. Vuloviq (29 vjeç) ka ndërruar jetë, ndërsa vëllai i tij M. Vuloviq (30 vjeç) është dërguar në qendrën mjekësore në Mitrovicë të veriut, raporton agjencia serbe e lajmeve “Tanjug”.
KOMENTO
Mospajtime me shtyrjen e seancës së parlamentit të Kosovës
Drejtuesit e Lidhjes Demokratike, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, thanë sot se shtyrja e seancës së Parlamentit të Kosovës e paraparë për sot, ishte skandaloze dhe e pa kuptimtë
KOMENTO
Mediat: Papa Franēesko nuk pranon Thaēin tė jetė pjesė e takimeve
Kryeministri nė largim Hashim Thaēi ka kėrkuar nga autoritetet e Shqipėrisė qė gjatė vizitės sė Papa Franēeskut nė Tiranė, mė 21 shtator, t’i mundėsohet qė tė jetė pjesė e agjendės zyrtare tė takimeve me prijėsin katolik, por Vatikani ka hedhur poshtė njė mundėsi tė tillė.
KOMENTO (26)
Vriten 8 xhihadistė shqiptarė nė Irak
Nga njė sulm ajror nė Irak janė vrarė 11 xhihadistė, 8 prej tė cilėve janė shqiptarė. Mė sė shumti tė vrarė ka nga Kosova 6 prej tyre, njėri nga Maqedonia dhe njė nga Shqipėria.
KOMENTO (61)
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Bota nė njė minutė, fotot top tė ditės
 
 
BALKANWEB.TV
Ukrainė, protestuesit hedhin ne kazanin e plehrave deputetin Zhuravsky
 
 
BALKANWEB.TV
"Gjoba", gardiania joshte boss-at, bashkėpunėtori presion me pamje filmike
 
 
BALKANWEB.TV
Azili politik, Fino-Xhafaj replika: Nuk mė intereson c’bėn Kroacia dhe Anglia
 
 
BALKANWEB.TV
Tėrbaci me shkollė tė rrėnuar, prindėrit: 3 mėsues pėr kopshtin e shkollėn gjithsej
 
 
BALKANWEB.TV
Godina nr 2 e studentėve tė Mjekėsisė e kthyer nė banjo publike nga ambulantėt
 
 
BALKANWEB.TV
I dėnuari me 18 vite burg arratisje spektakolare nga makina e policisė. Vijojnė kėrkimet
 
 
BALKANWEB.TV
Vizita e Papės nė Tiranė, Ipeshkvijtė publikojnė axhendėn
 
 
BALKANWEB.TV
Pėrkujtohet 72-vjetori i Konferencės sė Pezės
 
 
BALKANWEB.TV
Pėrfundon mbledhja e PS, tė enjten seancė pėr shkarkimin e Fullanit
 
 
BALKANWEB.TV
Meta: Prioritet zgjerimi i sektorit privat, mundėson punėsimin
 
 
BALKANWEB.TV
Plani rregullues, Lame: 14 mijė objekte rrezikojnė tė pėrjashtohen nga legalizimi
 
 
BALKANWEB.TV
“Ata kanė kallashė, ne kemi Samsung”
 
 
BALKANWEB.TV
Fier, pusi i naftės ēliron gaz, largohen 15 familje, ndėrpritet mėsimi nė shkollė
 
 
BALKANWEB.TV
Vizita e Papės nė Tiranė, Ipeshkvijtė publikojnė axhendėn
 
 
 
 
FOTOGALERI
Peshku i kuq bėn njė operacion nė tru
 
 
FOTOGALERI
Pamela Prati, 56 vjecarja me forma hot
 
 
FOTOGALERI
Candice Sqanepoel me bikini nė Intagram
 
 
FOTOGALERI
Skandali, Zajmina klip me helikopterėt e Ministrisė sė Mbrojtjes
 
 
FOTOGALERI
Tahiri dhe ambasadori britanik Cannon vizitė nė Lazarat
 
 
FOTOGALERI
Ukrainė, protestuesit hedhin deputetin ne koshin e plehrave
 
 
FOTOGALERI
Kate Moss, look dramatik nė Claridge Hotel
 
 
FOTOGALERI
New York, i njėjti look, vend dhe pozė si Marilyn
 
 
FOTOGALERI
Kallamar gjigand i peshkuar nė Antarktidė, peshon 350 kg
 
 
FOTOGALERI
Vritet njėra nga xhihadistet bukuroshe
 
 
FOTOGALERI
Dėshmitarėt: Aktorja po bėnte seks nė makinė kur e ndaloi policia
 
 
FOTOGALERI
S’ka muaj mjalti pėr Angelina Jolie dhe Brad Pitt, por vetėm punė
 
 
FOTOGALERI
“Oasis of the Seas”, anija e kroēerės mė madhe nė botė
 
 
FOTOGALERI
Alena Seredova, ja rikthimi i saj si “Miss”
 
 
FOTOGALERI
Swanepoel seksi dhe joshėse
 
 
FOTOGALERI
Kira Kazantsev shpallet Miss Amerika
 
 
FOTOGALERI
Terapistja, qė zhvishet pėr tė “shėruar” pacientėt
 
 
FOTOGALERI
Yjet me fundshpinėn mė tė bukur nė botė!
 
 
 
 
   
 
 
Lajme te Kategorive te tjera
 
    Tekstet mėsimore me probleme, nxisin dhunė dhe urrejtje tek fėmijėt  
    Sulmohet në Graçanicë autobusi i linjës Gjilan -Prishtinë  
    Rikthehen pėrmbytjet nė Serbi dhe Kroaci  
 
 
    Rusi, arrestohet miliarderi Jevtushenkov, dyshohet për pastrim parash  
    Shpërthen Reali, Redsat marrin pikët  
    Rama: Kopja e “Mesharit” vjen në Shqipëri, e sjell Papa  
   
    Banesa e Fullanit pa policė, Policia: S'kemi pėr detyrė t’i ruajmė derėn  
    Në Pezë, pa protagonistët e Konferencës së Pezës  
    Veliaj nė “Njerėz nė Fokus”: Dorėhiqem nėse PD vėrteton akuzat se, dasma ime preku buxhetin