Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
2 - 0

Brazil - Kosta Rika

RUSI 2018
17:00

Nigeri - Island

RUSI 2018
20:00

Serbi - ZvicërHolanda jep ‘dritën jeshile’ për çeljen e negociatave me Maqedoninë

MAQEDONI– Zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonisë eliminoi edhe një pengesë për fillim të negociatave me BE-në, rezistencën e Holandës. Pas debatit në parlament, holandezët vendosën të mos...


Kleriku i ISIS në Indonezi dënohet me vdekje për sulmet në Xhakarta

Një klerik indonezian u shpall fajtor dhe u dënua me vdekje për hartimin e sulmeve në Xhakarta më 2016n, nga i cili mbetën të vrarë katër civilë, shkruan BBC....


Ariana Grande, dashuria e saj e re është Pete Davidson, konfirmimi në televizion

Tani është zyrtare. Ariana Grande dhe komediani Pete Davidson, aktori komik i ‘Saturday Night Live’, janë fejuar. Pas ndarjes nga reperi Mac Miller, ylli i pop-it duket se është...


LIVE/ Nis takimi. Nigeria për 3 pikët, Islanda për të nxjerrë jashtë Messi-n

Po luhet në “Volgograd Arena” ndeshja e vlefshme për Grupin D të Botërorit mes Nigerisë dhe Islandës. Nigeri 0-0 Island Komenti i ndeshjes 1′ Nis takimi Në orën 17:00...


VIDEO/ Trajneri i Brazilit nuk përmbahet pas golit, shikoni si rrëzohet duke vrapuar

Brazilit iu desh të vinte minuta e parë shtesë e kohës së rregullt në ndeshjen kundër Kosta Rikës për të shënuar golin e avantazhit, në një sfidë e cila...


Këngëtari i fashmëm gjen shpëtimin e Afrikës, do krijojë kriptovalutë me emrin e tij

Këngëtari Akon ka thënë se po planifikon thotë se po planifikon të krijojë një kriptovalutë që do mbajë emrin e tij. Në deklaratën e dhënë në Festivalin e Luanëve...


FOTO/ Shi e breshër, akrobacitë e qytetarëve në rrugët e përmbytura të Tiranës

Kanë mjaftuar pak minuta shi i rrëmbyeshëm i breshër që kryeqyteti të përmbytej pavarësisht se në ditë vere. E ndërsa qytetarët u kapën në befasi në mes të rrugës,...


Projekti “100 fshatrat”, masa e parë plotësimi me sinjalistikë dhe harta për orientim

Programi i qeverisë i njohur si “100 fshatrat” ka nisur zbatimin duke u foksuar në disa objektiva. Në Agjencinë e Prokurimit Publik është hapur procedura që lidhet me studim...


Momente tronditëse gjatë ndeshjes, tifozët argjentinas rrahin brutalisht kroatin (Video)

Një ngjarje e papranueshme ka ndodhur mbrëmë në stadiumin “Nizhny Novgorod” gjatë ndeshjes së Botërorit mes Argjentinës dhe Kroacisë. Disa tifozë argjentinas të mërzitur me ekipin e tyre pasi...


George dhe Amal Clooney, 100 mijë dollar për të mbështetur fëmijët e emigrantëve

Fondacioni i George dhe Amal Clooney ka dhuruar 100 mijë dollar për fëmijët e ndarë nga prindërit e tyre emigrant në kufi me SHBA dhe që qëndrojnë të mbyllur...


Zviceranët “klonojnë” shqiptarin: Kundër Serbisë na duhen 11 Valon Behrama

Zvicra ka përballjen e vështirë sot me Serbinë në kampionatin botëror, por gazetat zvicerane shkruajnë se kombëtares së tyre u duhen 11 Valon Behrama. Valon Behrami është lavdëruar për paraqitjen e...


Thikë prindërve pas sherrit për të dashurën, Gjykata e Durrësit merr vendimin për 25-vjeçarin

DURRËS- Gjykata e Durrësit ka shpallur mos kompetencën për çështjen e Hajri Nezirit, 25 vjeçarit që plagosi me thikë pas një konflikti të çastit dy prindërit e tij, Destan...


Rrugë të përmbytura dhe pemë të rrëzuara, Veliaj: Skuadrat e Bashkisë po normalizojnë situatën

TIRANE– Një stuhi shumë e fortë ere, shiu dhe breshëri përfshiu sot Tiranën, duke rrëzuar edhe disa pemë, e kufizuar qarkullimin e trafikut. Stuhia ka vijuar për më shumë...


Rusi 2018/ “Provokacja e shqiptarëve”, reagojnë mediat serbe pas flamujve të Zvicrës në Kosovë

KOSOVE – Ndeshja e sotme e Botërorit, Serbi-Zvicër nuk do të mbajë të mbërthyer pas ekranit vetëm zviceranët, por mbështetës të kësaj skuadre do të jenë edhe shqiptarët. Kjo duket qartë në...


Zanetti kapiten edhe pas tërheqjes nga futbolli: Nuk është koha për të gjykuar, forca Argjentina

Javier Zanetti, legjenda e Interit që ka luajtur edhe për kombëtaren argjentinase, ka dalë kundër rrymës pas humbjes që ‘albiçelestët’ morën kundër Kroacisë. Ish-futbollisti me anë të një statusi...


Rusi 2018/ “Provokacja e shqiptarëve”, reagojnë mediat serbe pas flamujve të Zvicrës në Kosovë

KOSOVE – Ndeshja e sotme e Botërorit, Serbi-Zvicër nuk do të mbajë të mbërthyer pas ekranit vetëm zviceranët, por mbështetës të...


Dialogu me Kosovën, Vuçiç flet për takimin me Thaçin: Të dielën do ta kemi të vështirë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi se të dielën do të takohet me homologun e tij Hashim Thaçi, ndërsa shtoi...


Liberia hedh poshtë raportimet e mediave serbe, rikonfirmon njohjen e Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, përmes një njoftimi për media, ka bërë të ditur se...


Dyshimet për Liberinë, Daçiç: Dhjetëra vende po e rishikojnë vendimin për Kosovën

Pas raportimeve të fundit për tërheqjen e njohjes së Pavarësisë së Kosovës nga Liberia, Ministri i Jashtëm serb, Ivica...


Zbulohet se kush do t’i zhvillojë operacionet për Gjykatën Speciale në Kosovë

Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) do të ketë mision operacional në Kosovë, për çështje që...


Vendimi i qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave, Vetëvendosje paralajmëron kallëzim

Lëvizja Vetëvendosje po përgatit një kallëzim penal ndaj vendimit të qeverisë së Ramush Haradinajt për rritjen e pagave. Deputetja...


Kurti: Haradinaj të dorëhiqet, asnjë lëvizje për korrigjimin e Demarkacionit

Kreu i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha sot se edhe tre muaj pas ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit me...


LIVE/ Nis takimi. Nigeria për 3 pikët, Islanda për të nxjerrë jashtë Messi-n

Po luhet në “Volgograd Arena” ndeshja e vlefshme për Grupin D të Botërorit mes Nigerisë dhe Islandës. Nigeri 0-0...


VIDEO/ Trajneri i Brazilit nuk përmbahet pas golit, shikoni si rrëzohet duke vrapuar

Brazilit iu desh të vinte minuta e parë shtesë e kohës së rregullt në ndeshjen kundër Kosta Rikës për...


Momente tronditëse gjatë ndeshjes, tifozët argjentinas rrahin brutalisht kroatin (Video)

Një ngjarje e papranueshme ka ndodhur mbrëmë në stadiumin “Nizhny Novgorod” gjatë ndeshjes së Botërorit mes Argjentinës dhe Kroacisë....


Zviceranët “klonojnë” shqiptarin: Kundër Serbisë na duhen 11 Valon Behrama

Zvicra ka përballjen e vështirë sot me Serbinë në kampionatin botëror, por gazetat zvicerane shkruajnë se kombëtares së tyre...


Rusi 2018/ “Provokacja e shqiptarëve”, reagojnë mediat serbe pas flamujve të Zvicrës në Kosovë

KOSOVE – Ndeshja e sotme e Botërorit, Serbi-Zvicër nuk do të mbajë të mbërthyer pas ekranit vetëm zviceranët, por mbështetës të...


Zanetti kapiten edhe pas tërheqjes nga futbolli: Nuk është koha për të gjykuar, forca Argjentina

Javier Zanetti, legjenda e Interit që ka luajtur edhe për kombëtaren argjentinase, ka dalë kundër rrymës pas humbjes që...


Brazili fiton në frymën e fundit me Kosta Rikën, Coutinho dhe Neymar i japin kryesimin e grupit (Video)

Brazili ka marrë një fitore me shumë vështirësi ndaj Kosta Rikës pavarësisht se në fund takimi i mbyll me...


Holanda jep ‘dritën jeshile’ për çeljen e negociatave me Maqedoninë

MAQEDONI– Zgjidhja e çështjes së emrit të Maqedonisë eliminoi edhe një pengesë për fillim të negociatave me BE-në, rezistencën...


Dialogu me Kosovën, Vuçiç flet për takimin me Thaçin: Të dielën do ta kemi të vështirë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi se të dielën do të takohet me homologun e tij Hashim Thaçi, ndërsa shtoi...


Policia greke gjen çantën plot më drogë në Janinë, në kërkim të trafikantëve

GREQI- Policia e vendit fqinj ka gjetur të braktisur në kufirin greko-shqiptar një çantë me drogë. Mësohet se droga...


Pas 8 vitesh përfundon kriza e Greqisë, Eurogrupi arrin marrëveshjen për borxhin

Pas rreth 8 orësh negociatash, Eurogrupi ka arritur një marrëveshje në parim për daljen e Greqisë nga programi i...


Marrëveshja Maqedoni – Greqi, Ervan Fuere: Maqedonia nuk ka traditë të debateve publike

Pas arritjes së marrëveshjes me Greqinë, tani është me rëndësi që bashkësia ndërkombëtare t’i njohë dhe verifikojë përkushtimin dhe...


Maqedonia arriti marrëveshjen e emrit, por Franca ka rezerva për fillimin e bisedimeve në qershor

SHKUP– Vazhdojnë debatet midis vendeve anëtare të BE-së për përcaktimin e datës për hapjen e negociatave me Maqedoninë në...


Kryeministrja britanike letër Zaevit: Arritje e rëndësishme që do guxim politik, mision dhe liderizëm

BRITANI– Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May sot i ka dërguar letër urimi kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev...


Kleriku i ISIS në Indonezi dënohet me vdekje për sulmet në Xhakarta

Një klerik indonezian u shpall fajtor dhe u dënua me vdekje për hartimin e sulmeve në Xhakarta më 2016n,...


Kushner diskuton në Doha procesin e paqes në Lindjen e Mesme dhe situatën në Gaza

Emiri i Katarit Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, priti dje këshilltarin e lartë të presidentit amerikan Jared Kushner,...


George dhe Amal Clooney, 100 mijë dollar për të mbështetur fëmijët e emigrantëve

Fondacioni i George dhe Amal Clooney ka dhuruar 100 mijë dollar për fëmijët e ndarë nga prindërit e tyre...


Presidenti i PE, Tajani: Armiku tregtar i SHBA nuk është Europa por Kina

Përsa i përket tarifave të metaleve, presidenti amerikan, Donald Trump ka bërë një zgjedhje që në gjykimin tim është...


Trump: Koreja e Veriut shkatërron katër qendra të testeve balistike

Koreja e Veriut ka shkatërruar katër qendra të testeve balistike, duke konfirmuar përmirësimin e marrëdhënieve me SHBA-në pas takimit...


Historia e fotos së vogëlushes që tronditi SHBA. A është krenar Trump për kopertinën e TIME?

Presidenti Donald Trump gjithmonë është mburrur krenarisht me kopertinat e tij në prestigjiozen TIME, por kopertinën e fundit vështirë...


Melania Trump shkakton trazira për xhaketën që kishte veshur, të gjithë kundër Zonjës së Parë

SHBA – Udhëtimi i  Melania Trump nga Shtëpia e Bardhë drejt Texas-it është komentuar gjërë e gjatë në media. Ajo...