Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

De Biasi: Musacchio te Milan? I kam dërguar mesazhe për ta afruar në kombëtare

VILLARREAL, SPAIN - JANUARY 13:  Mateo Pablo Musacchio of Villarreal reacts during the Copa del Rey Round of 16 second leg match between Villarreal CF and Athletic Club de Bilbao at El Madrigal on January 13, 2016 in Villarreal, Spain.  (Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images)

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në një intervistë të shkurtër për mikrofonin e “TV8” ka folur rreth dy blerjeve të reja të Milanit që pritet të afrohen në merkaton e verës, nga ku bëhet fjalë mbrojtësit Mateo Musacchio dhe Rikardo Rodrigez. De Biasi është shprehur se ka tentuar ta afrojë Musacchio edhe te kombëtarja kuqezi duke qenë se argjentinasi ka rrënjë të origjinës shqiptare.
de-biasi-manaj-tarashaj-dhe-kamberi-e-ardhmja-e-shqip-euml-ris-euml_hd-780x439
“Blerje të goditura nga Milan. Veçanërisht Musacchio që më pëlqen shumë. Madje e kam ndjekur dhe nga afër, i kam dërguar mesazhe, sepse ka prindër shqiptarë dhe doja ta afroja në kombëtare. Ndërsa Rodrigez më pëlqen shumë. Është zviceran, ka eksperiencë, karizëm dhe potencë fizike”, tha De Biasi për “TV8”.
(i.ç/BalkanWeb)