SHKARKO APLIKACIONIN E BALKANWEB

PER PAJISJET APPLE

PER PAJISJET ANDROID

7 Komente

 1. Besi
  15/04/2016

  Komentet e mesiperme a nuk kane fjalor ofendues? Elsie nuk i ka thene te gjitha: qe jemi edhe mosmirenjohes. Po edhe qe matemi me hijen e mengjesit…

  Përgjigjiuni

 2. Gari
  07/04/2016

  Robert kam lexuar pothuajse cdo gje qe keni shkruar per shqiptaret . Respekt per perpjekjen qe keni bere pa censuruar asgje .

  Përgjigjiuni

 3. drita
  06/04/2016

  Nuk I kemi mjaft aventurieret medioker shqiptare qe e kane bere lesh e li historine, letersine dhe gjuhesine, por na shtohet edhe ky aventurier pa asnje kualifikim shkencor, I cili merr grante per te bere “studime” te gjerave qe jane te studiuara nga shqiptaret. Vetem shikoni se si po na meson dialektologjine ne menyre krejtesisht injorante me rregjistrime dilettante, kur dialektet dhe nendialektet e shqipes jane te rregjistruara e te arkivuara profesionalisht. Kur do mbarojne poshterimet ?!!!!

  Përgjigjiuni

 4. Lpl
  06/04/2016

  Mos na fyje kaq rwnde mor burre si spaskemi histori ne qe jemi populli me i vjeter ku flitet nje gjuhe cep me cep botes se te gjitha gjuhet e botes shpjegohen me Shqipen bile edhe Maja pavarsisht se nuk egziston e shkruar ne lashtesi por ne kemi qene inteligjent dhe e kemi ruajtur nga kosova ne cameri efhe historine e kemi ruajtur ne mendje dhe e kemi trasheguar me fjale nuk kemi nevoj per shkrime e tha edhe ai se jemi te zgjuar kuptojme tre njerez nje heresh kur flasin .Ti bashke me ata tjeret qe kan mbrojte dipllomat qe para dyqind vitesh duhet te jeni spijun te Grekut ose Serbit qe na nxirrni pa gjuhe e histori .Ty te kuptuam se flet Shqip kurse ato te tjeret i kane perkthyer te tanet e ju kane deformuar kuptimun e shprehjeve te tyre ne vavorin tone dhe jemi kenaqur dhe vazhdojme te jemi te kenaqur me perkthimet qe i kane bere perkthyesit tane . Duhet me shume me na sjell ne realitet sepse populli Shqiptar eshte me injoranti ne Evrope edhe sot vazhdon me historine propaganduese te regjimit te Hoxhes akoma vazhdohet ti genjyer femijet neper shkolla qe kur dalin ne bote eshte krejt realitet tjeter nuk ju mesohet rregullat e kohes e sjelljes por ju mesohet histori nacjonalizmi dhe genjeshtrat ne plan te pare .Bota nje komb ka Izraelin te tjeret jane popuj edhe Enveri merte si shembull Izraelin per te motivuar njerezit qe te jene ushtare atdhetar dhe kombe bile u krahasonte edhe numri i banoreve 3 miljon Izraeli 3 miljon edhe Shqiperia .

  Përgjigjiuni

  • Karispidhis
   07/04/2016

   Ke te drejte. E verteta te ben te ndihesh “mire”. Po nuk u ndjeve “mire” PATJETER nuk eshte e vertete.

   Cdmth kjo ? Qe nqs ty nuk te pelqen qe ne kemi rrelativisht pak histori te shkruajtur… do te jete medoemos e pavertete – fillo e qa si bebe se na ndihmon.

   Rrelativisht flas, kur krahasohemi me te pakten popujt qe na rrethojne. Kjo nuk eshte e njejte me historine e “jetuar”, se fundja fundit, vetem Sali Berisha mbiu ketu nga Marsi

   Përgjigjiuni

 5. Bruxelles
  06/04/2016

  Cfar eshte ky psychopathe?ik ôre zoteri mos hedh pluhur syrit te shqiptarit, kur thua se kur erdhi rilindja u shkrua vetem pak… Vertet analfabetizmi dhe varferia ne kete toke, ka qene ne thellesi por nuk duhet harruar se ky vend dikur kishte nje popullsi te vogel, dhe jetonin shume larg njeri tjetrit. Ti bazohu jo vetem tek kishat, qe jan me mbishkrime te invazioneve te huaja, ku ky vend ka ndeshur préj mijra vitesh egzistence….. Ti thuaj cfare mrekullie ka ky komb, i cili mbijetoi kaq gjate me kete analfbetizem dhe mungesen e pzrkrahjeve, nga vende tjera europiane. Ke marin barletin me at meshar te stolisur ne Ar, ke shtepia ne shkoder e qytete tjera shqiptare qe i kalojn 400-500vjecare,e mos n’a e konsidero shqiperine memece sic mendoni ju. Ju duhet te thonit me mire, se ne nentoken shqiptare fshihen thesaret e ketij kombi, i cili akoma dhe sot i le ne harrese per arsye se destabilizohet nga rryma te jashtme, ku i dihet se cfare te vertetash neser do dilnin ne siperfaqe.

  Përgjigjiuni

 6. Pali
  06/04/2016

  Respekt i gjithanshem per te madhin Robert Elsie.

  Përgjigjiuni

Lini Koment

 

 

 

Fillimi